Фото: Kanton Aargau
Виявлена кам’яна дорога має сліди неодноразових ремонтів
Розкопки значно поглибили розуміння міської структури та повсякденного життя у нижньому місті Кайзераугста в римський період.
У місті Кайзераугст на півночі Швейцарії археологи виявили добре збережену римську дорогу з портиками, дитячими похованнями та рідкісними артефактами, повідомляє Arkeonews.
Розкопки проходили в межах масштабного рятувального проекту Schürmatt на території давнього римського міста Августа Рауріка, заснованого у 44 році до нашої ери – найбільш збереженого римського поселення на північ від Альп.
Виявлена кам’яна дорога шириною близько чотирьох метрів має сліди неодноразових ремонтів і була облаштована зливовими канавами та портиками з обох боків. Поблизу знайшли підвали двох вузьких житлових будинків (так званих стрічкових), що виходили фасадом на дорогу – типова забудова для північно-західних провінцій Римської імперії. За будинками розташовувалися внутрішні дворики з кам’яними шахтами, які, ймовірно, служили як туалети або комори. У цих же дворах виявили кілька дитячих поховань – у Римській імперії немовлят часто ховали вдома через високий рівень дитячої смертності.
Фото: Kanton Aargau
Бронзова фігурка пантери
Археологи датують забудову району періодом з кінця I до III століття нашої ери. Про активність у пізньоримську добу свідчать численні монети та окремі знахідки. Серед них – надзвичайно рідкісні предмети: бронзова фігурка пантери, тюфовий вотивний тримач та скляна мозаїчна пряслиця, що вказують на релігійні практики, побут та ремесло мешканців Августи Рауріки.
Цей проект став першим для Кантональний відділу археології Ааргау, який повністю документували у цифровому форматі. Усі дані археологи заносили безпосередньо у цифрову базу просто на місці розкопок, що забезпечило високу точність та ефективність. Такий підхід може стати новим стандартом для археології в інших регіонах Швейцарії.
Нагадаємо. раніше повідомлялося, що на Сицилії знайшли найстарішу напівкруглу авдиторію стародавніх греків.
В Єгипті знайшли королівську гробницю та римську майстерню