У NASA поділилися знімком одного з найяскравіших зореутворень у космосі

Фото: NASA

“Зоряний букет” у туманності Тарантула

Знімок зробили завдяки поєднанню рентгенівських даних обсерваторії Сандра з оптичною інформацією космічного телескопа Хаббл та радіоданими великого телескопа Атакама.


 


У NASA показали “зоряний букет” у туманності Тарантула – одному з найяскравіших і найбільших ділянок утворення зір у локальному Всесвіті.


В агентстві називають фото “найглибшим” зображенням зореутворення.


Туманність Тарантул розташована приблизно за 160 тисяч світлових років від Землі в невеликій сусідній галактиці під назвою Велика Магелланова Хмара. Її вважають однією з найяскравіших та активних місць зореутворення в локальному Всесвіті. Тому науковці часто вивчають цю ділянку космосу, аби дізнатися більше про те, як народжуються зірки.


Однією з причин особливої уваги астрономів до туманності є те, що тип її хімічного складу подібний до того, який був в областей зореутворення у час, коли Всесвіту було лише кілька мільярдів років.


Регіони зореутворення в Чумацькому Шляху не формуються з такою надзвичайною швидкістю, як у туманності Тарантул, і мають інший хімічний склад.


Це робить ділянку найближчим і найпростішим для огляду в деталях прикладом того, що відбувалося у Всесвіті на піку утворення зір.

Джерело