Фото: pixabay.com
Cукралозу пов’язали з ще одним негативним впливом на здоров’я
Проблема в невідповідністі між очікуваним мозком споживанням калорій і відсутністю фактичної енергії, вважають дослідники.
Вчені пов’язали штучний підсолоджувач сукралозу з ще одним потенційним негативним впливом на здоров’я, повідомляє Science Alert.
У випадковому перехресному дослідженні, коли група з 75 дорослих пила напій, що містив сукралозу, у них спостерігався посилений приплив крові до гіпоталамуса – частини мозку, яка допомагає контролювати апетит і потяг до їжі.
Отримані дані, які підтверджуються попередніми дослідженнями на гризунах, свідчать про те, що некалорійні підсолоджувачі можуть не бути корисними для схуднення або зменшення тяги до цукру в довгостроковій перспективі. Насправді, вони, схоже, змінюють спосіб комунікації гіпоталамуса з іншими частинами мозку.
Дослідники вважають, що проблема в невідповідністі між очікуваним мозком споживанням калорій і відсутністю фактичної енергії. Сукралоза в 600 разів солодша за сахарозу, але має нульову калорійність та не викликає сплеску глюкози або гормонів, інсуліну та глюкагоноподібного пептиду, які тіло використовує, щоб повідомити мозку, що ви спожили калорії, для зменшення відчуття голоду. Через це тривале споживання цукрозамінників може змінити реакцію мозку на споживання подібних речовин, а відмінності в реакції були ще більш вираженими в учасників з ожирінням.
Наразі вчені проводять подальше дослідження, щоб побачити, як саме сукралоза впливає на мозок дітей та підлітків.
Дослідження було опубліковано в журналі Nature Metabolism.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що канадцю повернули зір завдяки унікальній операції.
Тренування на вихідних так само корисні, як і регулярні – дослідження