Фото: Getty Images
Дональд Трамп
Президент наголосив, що 80-ті роковини перемоги союзників над нацизмом – це привід не лише для вшанування пам’яті, а й для підтвердження вірності курсу на мир і безпеку.
Президент США Дональд Трамп 7 травня підписав прокламацію, в якій проголосив 8 травня 2025 року днем святкування Дня перемоги в Другій світовій війні. Про це у середу, 7 травня, йдеться на сайті Білого дому.
“Після нападу на Перл-Харбор 7 грудня 1941 року Сполучені Штати праведно вступили в у війну, яка згодом стане вершиною вічної битви між добром і злом. Після майже чотирьох років найпохмуріших і найкривавіших історій, будь-коли записаних в історії людства, понад 250 тисяч американців загинули в боротьбі проти нацистського режиму. Сьогодні і щодня ми віддаємо шану всім тим, хто приніс найвищу жертву за свою націю, свою свободу та виживання західної цивілізації. Без жертви наших американських солдатів ця війна не була б виграна, і наш світ сьогодні виглядав би кардинально інакше”, – вказав американський лідер.
Президент також заявив, що його успіх вимірюватиметься завершеними війнами у світі та пообіцяв продовжувати політику відмови від затяжних зовнішніх конфліктів.
“Мільйони безглуздо втрачених життів нагадують нам, чому ми повинні домагатися миру через силу. Я твердо налаштований покласти край рокам нескінченних іноземних воєн і запобігти подальшим людським втратам. Як я заявив у своїй інавгураційній промові, ми вимірюватимемо наш успіх не тільки перемогами в битвах, а й завершеними війнами – і моєю найбільшою гордістю стане спадщина миротворця”, – заявив він.
Завершуючи звернення, Трамп висловив подяку “кожному патріоту з Великого покоління”, який боровся за свободу на чужій землі, і підтвердив прихильність цілям безпеки і процвітання.
Звернення підписано 7 травня 2025 року й офіційно встановлює 8 травня як день національного святкування Перемоги у Другій світовій війні у США.
Експрезидент США Джо Байден назвав підхід чинного лідера Штатів Дональда Трампа щодо війни Росії проти України “сучасною політикою умиротворення”.