Телескоп Джеймса Вебба зафіксував спалах зореутворення у галактиці

Фото: ESA/Webb, NASA & CSA, A. Leroy

зображення спіральної галактики NGC 2283

Космічний телескоп зробив зображення спіральної галактики NGC 2283 у сузір’ї Великого Пса.


Телескоп Джеймса Вебба зафіксував деталізоване зображення спіральної галактики NGC 2283, розташованої у сузір’ї Великого Пса за 45 мільйонів світлових років від Землі, передає Space.com.


Дослідження, опубліковане Європейським космічним агентством (ESA), демонструє активне формування зірок у цій галактиці. На знімку видно центральну перемичку, оточену яскравими спіральними рукавами, які буквально “палають” молодими зорями та міжзоряним газом. Саме водень є ключовим елементом для народження нових світил.


Зображення створили на основі шести знімків, зроблених камерами телескопа за 17 хвилин. Для отримання детальної панорами астрономи використали інфрачервоні фільтри, що дозволили розглянути випромінювання газу, пилу та зірок у різних спектральних діапазонах.


NGC 2283 є частиною великої програми досліджень, що охоплює 55 галактик місцевого Всесвіту. Вчені ESA зазначають, що спостереження за цими зоряними системами допомагає краще зрозуміти процеси зореутворення, а також хімічні та фізичні умови “зоряних ясел” у космосі.


Телескоп Хаббл зробив вражаюче фото туманності Вуаль

Джерело