Фото: Getty Images
Стів Віткофф і Аббас Арагчі
У Тегерані заявили, що цього разу переговори були набагато серйознішими, і сторони поступово перейшли до глибших і більш детальних дискусій.
В Омані у суботу, 26 квітня, відбувся третій раунд непрямих переговорів делегацій Ірану та США щодо обмежень ядерної програми Тегерана. Сторони висловили намір продовжити переговори і, можливо, провести ще одну зустріч на високому рівні, повідомляє Associated Press.
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі після переговорів із спеціальним посланцем президента США Стівом Віткоффом заявив державному телебаченню, що сторони обмінювалися письмовими повідомленнями протягом дня в ході дискусій, які він описав як “дуже серйозні і сфокусовані на роботі”.
Арагчі додав, що делегації дещо відійшли від загальних дискусій. Проте це не означає, що всі розбіжності були вирішені.
“Розбіжності все ще існують як з основних питань, так і в деталях”, – додав глава МЗС Ірану.
Водночас високопоставлений представник адміністрації США заявив журналістам, що переговори були “позитивними і продуктивними”.
“Останній раунд перемовин тривав понад чотири години. Нам ще багато чого треба зробити, але був досягнутий подальший прогрес у досягненні угоди. Ми домовилися зустрітися знову незабаром в Європі”, – сказав чиновник на умовах анонімності.
Міністр закордонних справ Оману Бадр аль-Бусаїді, який був посередником на двох попередніх раундах переговорів у Маскаті і Римі зазначив, що Іран і США “виявили спільне прагнення досягти угоди, заснованої на взаємній повазі і стійких зобов’язаннях”.
“Були розглянуті основні принципи, цілі і технічні питання. Переговори продовжаться наступного тижня, а наступна зустріч на високому рівні попередньо запланована на 3 травня”, – написав аль-Бусаїді в мережі X.
Нагадаємо, до цього США та Іран провели два раунди переговорів щодо іранської ядерної програми. Перший тур переговорів відбувся 12 квітня також в Омані. Тоді США та Іран охарактеризували зустріч як “позитивну” та “конструктивну”. За інформацією ЗМІ, США пропонували Ірану передати запаси збагаченого урану третій країні, наприклад, Росії.
Другий раунд переговорів між делегаціями США та Ірану відбувся у Римі 19 квітня. Зазначадося, що сторони рухаються в бік угоди, яка забезпечить Ірану “повну свободу від ядерної зброї та санкцій, а також збереже його здатність розвивати мирну ядерну енергетику”.