Фото: Getty Images
Союзники обмірковують цей крок через побоювання з приводу захисту іноземних агентів
Частина країн мають намір переглянути протоколів обміну розвідданими з огляду на теплі стосунки Трампа з Росією.
Частина союзників США розглядають можливість скорочення обсягу розвідданих, якими вони діляться з Вашингтоном через “м’який” підхід адміністрації Дональда Трампа до Росії. Про це з посиланням на обізнані джерела повідомляє NBC News.
Союзники обмірковують цей крок через побоювання з приводу захисту іноземних агентів, особи яких можуть бути ненавмисно розкриті.
Джерела повідомили, що союзники, включно з Ізраїлем, Саудівською Аравією та членами так званого розвідувального альянсу П’ять очей, вивчають можливість перегляду поточних протоколів обміну розвідданими з огляду на теплі стосунки адміністрації Трампа з Росією.
“США володіють неперевершеними розвідувальними можливостями, і саме тому існують такі ініціативи з обміну розвідданими, як П’ять очей“, – повідомив в електронному листі прессекретар Брайан Г’юз.
Чиновники адміністрації та деякі республіканські законодавці захищають дії Трампа щодо Росії як тактику, що має на меті посадити Москву за стіл переговорів та укласти мирну угоду, яка покладе край дестабілізуючій війні в Європі.
Публічно давні союзники США применшують значення проблеми. Сполучене Королівство, найважливіший партнер США у сфері розвідки, заявило, що не планує скорочувати співпрацю у сфері розвідки зі Сполученими Штатами.
Канадська служба безпеки і розвідки заявила у своїй заяві, що у неї міцні відносини з численними агентствами США, які “давні і стійкі”.
Ізраїльський чиновник також похвалив свій союз зі США, заявивши, що “співпраця між Ізраїлем і Сполученими Штатами на всіх рівнях, включно з обміном найважливішими розвідувальними даними, є такою самою міцною, як і раніше”.
Однак деякі колишні співробітники розвідки США стурбовані тим, що адміністрація Трампа може ухвалити рішення скоротити збір розвідданих, націлених на Росію, оскільки США, можливо, більше не розглядають Росію як головну загрозу.
Рішення Трампа цього тижня призупинити розвідувальну допомогу Україні, а також військову допомогу, посилило стурбованість серед союзників. Співпраця з Києвом у сфері розвідки, яка розвивалася з моменту першого вторгнення Росії в Україну в 2014 році, пішла на користь як Вашингтону, так і Києву, кажуть колишні чиновники, бо Україна надала цінну інформацію про Росію.
Ухвалюючи рішення про скорочення обміну розвідувальною інформацією, союзники за П’ятьма очима – Велика Британія, Австралія, Канада і Нова Зеландія – та інші партнери США повинні будуть взяти до уваги ризики для своєї власної національної безпеки в разі скорочення співпраці з Вашингтоном.
Міністр оборони Піт Гегсет в тому місяці наказав Кіберкомандуванню США припинити наступальні кібероперації та інформаційні операції проти Росії. Неясно, як довго діятиме наказ.
Протягом багатьох років, зокрема під час першого терміну Трампа, адміністрації республіканців і демократів називали Росію однією з найскладніших і найнебезпечніших загроз американській кібербезпеці.
Оскільки Трамп і його заступники повторюють деякі тези Росії про війну в Україні і дають зрозуміти, що надіються розширити відносини США з Москвою, колишні співробітники розвідки кажуть, що адміністрація може навіть поділитися з Москвою деякою конфіденційною інформацією.
Як відомо, США призупинили постачання зброї та передачу розвідувальних даних для України.
Додамо, що Франція готова замінити США в питанні надання розвідувальної інформації Україні.