Фото: Facebook-страница Владимира Зеленского
Удар по Києву
Росія вдарила по будинку в Святошинському районі Києва в четвер, 24 квітня, північнокорейською балістичною ракетою KN-23.
На місці ракетного удару в Святошинському районі Києва триває розбір завалів. В ніч на четвер, 24 квітня, Росія атакувала Україну ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування, а також ударними БПЛА типу Shahed. Серед зброї була і північнокорейська балістична ракета.
Корейська балістика
Агентство Reuters із посиланням на співрозмовника серед українських військових повідомило, що Росія вдарила по будинку в Святошинському районі Києва в четвер, 24 квітня, північнокорейською балістичною ракетою КN-23.
Ракети КN-23 (КN-23А) мають бойові головки вагою до однієї тонни, що є потужнішими, ніж російські аналоги, повідомив український джерело
Раніше Defense Express із посиланням на власні джерела писав, що Росія для комбінованого удару по Києву використовувала балістичні ракети KN-23 із КНДР.
Як зазначається, окупанти під час атаки по українській столиці використовували балістичні ракети KN-23 із КНДР разом із крилами ракетами Калібр і дронами типу Shahed-136.
Характеристики ракети
Ракета KN-23 є балістичною ракетою малої дальності виробництва Північної Кореї, довжиною 7,5 м, діаметром 0,95 м, вагою від 3 415 кг.
Під час запуску вона літає по квазибалістичній траєкторії і має максимальну дальність польоту 690 км.
Бойова частина може бути звичайна: унітарна, касетна або ядерна. За оцінками, її вага не перевищує 500 кг.
Зовні північнокорейська KN-23 має велику схожість з російською Іскандер-М. Це викликає сумніви у експертів щодо розробок ракети КНДР без залучення інженерів із РФ.
Водночас ряд північнокорейських експертів наполягає, що природа цієї ракети вітчизняна. Головний аргумент: подовжена кабельна траса і гладке підставу КN-23, які відрізняють її від іноземних аналогів.
Вперше KN-23 була випробувана в травні 2019 року біля Вонсану — міста на південному сході КНДР. Випробувальна ракета досягла апогею 60 км і дальності 240 км.
Через п’ять днів Пхеньян випробував ще дві бойові головки тактичної керованої зброї з апогеєм 50 км і дальністю до 420 км. До 17 травня Збройні сили США в Кореї офіційно позначили неназвану зброю як KN-23.
4 січня 2024 року представник Ради національної безпеки США повідомив, що за даними розвідки, РФ використовувала КN-23 під час масштабних атак 29 грудня 2023 року в напрямку Запоріжжя і 2 січня 2024 року по Харкову.
На початку 2024 року стало відомо, що Росія застосовує балістичні ракети північнокорейського походження. Аналіз уламків вказав на KN-23.
15 лютого 2024 року ЗС РФ атакували Україну шістьма ракетами KN-23 з території Воронезької області Росії. Одну з них вдалося збити Силам ППО.
Бізнес КНДР
Північнокорейський режим Кім Чен Ина заробив близько $20 млрд на військових поставках РФ, йдеться в звіті південнокорейського аналітичного центру KIDA.
У звіті установи, яка фінансується урядом Південної Кореї, повідомляється, що КНДР отримала найбільшу вигоду від відправки в РФ боєприпасів і поставок
Згідно зі звітом, Пхеньян також заробив ще $630 млн від передачі технологій і $280 млн від внеску робочої сили.
Крім того, в KIDA підрахували, що Північна Корея поставила РФ близько 21 тисячі контейнерів зі зброєю і боєприпасами морським шляхом — включно з 122-мм і 152-мм артилерійськими снарядами, протитанковими ракетами Bulsae-4, балістичними ракетами малої дальності KN-23 і ручними протитанковими гранатометами.
При цьому аналітики KIDA посилалися на супутникові та розвідувальні зображення. Зазначається, що додаткові поставки могли здійснюватися наземним і повітряним транспортом.
За матеріалами: Ошибка: текст или язык не указаны.