Поблизу Землі виявили невідому молекулярну хмару

Фото: pixabay.com

Вчені виявили масивну молекулярну хмару

Учені натрапили на унікальну міжзоряну структуру неподалік Землі – масивну хмару газу та пилу, яку довго не могли помітити через її “невидимість”.


Астрономи вперше виявили нову масивну молекулярну хмару на відносно близькій відстані – лише 300 світлових років від Землі., передає CNN.


Незвичайна структура, названа Еос – на честь давньогрецької богині світанку – стала справжнім науковим відкриттям: вона у 40 разів ширша за Місяць та майже в 3400 разів масивніша за Сонце.


“Це перша в історії молекулярна хмара, яку виявили через безпосередній пошук далекого ультрафіолетового випромінювання молекулярного водню. Дані показали молекули, що світяться за допомогою флуоресценції в ультрафіолетовому діапазоні. Ця хмара буквально світиться в темряві” – розповів провідний автор дослідження Блейкслі Беркгарт.


Знайти хмару вдалося завдяки спектрографу, який розкладає далеке ультрафіолетове світло на довжини хвиль – подібно до того, як призма створює веселку зі звичайного світла.


“Єдина причина, чому ми її побачили, – це те, що подивилися в іншому спектрі”, – пояснив співавтор дослідження, астрофізик Томас Гаворт.


За словами вчених, Еос допоможе глибше зрозуміти, як міжзоряний газ трансформується у зорі й планети. Астрономиня Меліса Макклюр із Лейденського університету наголосила: “Це схоже на те, якби ви жили в передмісті в будинках і раптом усвідомили, що на одній із відкритих ділянок насправді підземний бункер”.


Це відкриття не тільки розширює уявлення про молекулярні хмари, а й змінює підхід до спостереження за найближчим до нас космосом.


 Thomas Müller (HdA/MPIA)/Thavisha Dharmawardena (NYU)


ESA опублікувало нове фото з Хаббла

Джерело