Фото: Getty Images
Найважливішим пунктом документа є гарантія надання військової допомоги у разі загрози
Це перший такий договір Франції з державою, яка не є її безпосереднім сусідом, і чіткий сигнал про зміцнення стратегічного партнерства між Варшавою та Парижем.
Польща та Франція підписали у місті Нансі двосторонній договір про співпрацю, що охоплює безпекову, оборонну, енергетичну, наукову та культурну сфери. Про це інформує RMF24 у п’ятницю, 9 травня.
Документ підписали прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск і президент Франції Емманюель Макрон.
Центральним пунктом угоди є положення про взаємну військову допомогу у разі загрози безпеці однієї зі сторін. Туск наголосив, що саме ця складова є для Польщі головною.
Макрон уточнив, що положення не замінює зобов’язань у межах НАТО, одначе, підсилює їх і демонструє готовність країн брати більшу відповідальність за безпеку Європи.
Це перший договір такого типу, який Франція підписала з несусідньою країною, що свідчить про підвищення рангу взаємних відносин між Парижем і Варшавою.
Одразу після основного документа сторони підписали другу угоду – про співпрацю в галузі цивільної ядерної енергетики, що має на меті посилити енергетичну незалежність обох країн і Європи загалом.
Макрон акцентував, що Польща та Франція здатні зробити суттєвий внесок у зміцнення європейської обороноздатності, промислової та технологічної незалежності.
“Ми несемо головну відповідальність за мир і безпеку на нашому континенті, які російська атака в Україні намагається підірвати вже три роки, а точніше, майже 10 років”, – додав Макрон.
Договір також встановлює 20 квітня Днем польсько-французької дружби. Підписання відбулось у символічному для польсько-французьких відносин місті Нансі: тут у 1736 році після вигнання з країни оселився як герцог Лотарингії польський король Станіслав Лещинський – тесть французького короля Людовика XV.
Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розповів про основні положення польсько-французького договору.
Стало відомо, що Франція і Польща підпишуть новий всеосяжний двосторонній договір. Він охоплюватиме питання оборони, енергетики та економіки, на тлі загроз збоку РФ та зміни політики США.
Нагадаємо, “група п’яти” – Німеччина, Франція, Британія, Італія та Польща – підтвердила незміннуполітичну і військову підтримку нашої країни.