Фото: esahubble.org
туманність Розетка
Космічний телескоп Хаббл передав на Землю захопливе зображення фрагмента туманності Розетка – зони активного народження зірок.
Європейське космічне агентство опублікувало зображення невеликої частини однієї з найвідоміших туманностей нашої галактики – туманності Розетка, розташованої у сузір’ї Єдинорога за 5200 світлових років від Землі.
Телескоп сфокусувався на невеликій ділянці діаметром близько 4 світлових років – приблизно стільки ж відокремлює нас від найближчої зірки, Альфа Центавра. Ця зона є частиною гігантської області активного зореутворення, що простягається більш ніж на 100 світлових років.
Особливої уваги заслуговує зоря, розташована на краю однієї з темних хмар: вона випускає струмені гарячої плазми, які, стикаючись із навколишнім холодним газом, створюють червонувате сяйво – результат потужної ударної хвилі.
Кольори на знімку мають не лише естетичну, а й наукову цінність. Червоний колір вказує на наявність водню, синій – кисню, зелений – азоту. Саме ці елементи є “будівельним матеріалом” для нових зірок, що народжуються в надрах туманності.
Найпотужніший телескоп у світі показав Сонце з небаченою чіткістю