Вчені вперше перетворили світло у “тверду рідину”

Фото: Unsplash

Вчені вперше перетворили світло у надплинне тверде тіло

Новий експеримент сприяє загальному розумінню фізиками того, як квантова матерія може змінювати свій стан, проходячи через фазовий перехід.


Команда з національної дослідницької ради Італії вперше в світі обернула світло в надплинне тверде тіло – речовину схожу на кристал, що має нульову в’язкість, тобто не має тертя під час переміщення по поверхні інших матеріалів. Команда опублікувала своє дослідження в журналі Nature, повідомляє NewScientist.


Надтверді тіла не мають аналогів поза квантовим світом, через що до цього моменту подібні матеріали можна було отримати лише в контрольованих експериментах з атомами, охолодженими до надзвичайно низьких температур. Тільки за таких умов квантові ефекти ставали помітними і спостережуваними.


Важким було і підтвердження успіху експерименту – вченим  треба було достатньо точно виміряти характеристики отриманого тіла, щоб довести що воно справді поєднує характеристики як твердого тіла, так і рідини, що не має в’язкості.


Команда висловила оптимізм щодо майбутніх дослідницьких можливостей, пов’язаних з надтвердими тілами на основі світла. Вони вважають, що ці форми матерії можуть бути більш керованими, ніж ті, що утворюються з атомів.


Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай встановив рекорд, що наближає його до термоядерного синтезу.


У Британії працюють над першим океанічним поселенням


 

Джерело