Глава Мінфіну США прокоментував непідписання угоди про “рідкісноземи”

Фото: Getty Images

Глава Мінфіну США Скотт Бессент

Глава Мінфіну США Скотт Бессент заявив, що більший економічний інтерес США в Україні надає і “щит безпеки”.


У президента США Дональда Трампа був “дуже витончений план” щодо зближення України і США. Але перешкодою стало не підписання Зеленським угоди про “рідкісноземи”. Про це заявив глава Мінфіну США Скотт Бессент, передає Bloomberg.


“Президент (України, – ред) Зеленський ескалює ситуацію. Багато його заяв у Мюнхені були неприйнятними. Коли я зустрівся з президентом Зеленським, він запевнив мене, що він підпише угоду щодо мінералів у Мюнхені. Він цього не зробив”, – зазначив Бессент.


“Послідовність подій мала бути такою: наблизити Україну до США через економічні зв’язки, переконуючи американський народ, що ми по один бік, а потім сказати росіянам: ідіть за стіл переговорів”, – описав очільник Мінфіну США ймовірний сценарій у разі, якби президент України підписав документ.


Відповідаючи на запитання про те, що США готові або посилити, або згорнути санкції проти РФ залежно від того, як підуть мирні переговори, Бессент назвав це “дуже гарною характеристикою”.


Нагадаємо, 12 лютого для обговорення економічного партнерства з Україною до Києва прибув міністр фінансів США Скотт Бессент. Тоді Зеленський заявив, що США передали перший проєкт угоди про партнерство, яка передбачає інвестиції в корисні копалини України в обмін на подальшу допомогу. 

Зеленський повідомив, що Україна не підписала зі США угоду про корисні копалини, оскільки там не був прописаний взаємозв’язок між доходом від ресурсів та гарантіями безпеки.

За інформацією ЗМІ, Трамп висунув Україні умови угоди щодо корисних копалин в обмін на військову допомогу, які зазвичай ставлять країнам-агресорам, що зазнали поразки у війні. Умови угоди значно перевершують ті, що були накладені на Німеччину та Японію після Другої світової війни.


Трамп розраховує відновити угоду про надра з Україною

Джерело